Rustykalny


Styl rustykalny jest bardzo ważnym kierunkiem współczesnego wnętrzarstwa. W centrum swojego zainteresowania stawia przede wszystkim na bliskość natury. Stąd tyle w nim prostych, naturalnych materiałów jak drewno, tkaniny, ceramika czy kamień. Często nie obce są mu też tradycja i kultura wiejska.

 

rustykalna posadzka w ceglanej kolorystyce

Astogra

 

Taka estetyka działa na emocje, jest  sentymentalna, czasem sielska i dosyć prosta ale nigdy surowa i minimalistyczna. Wiążą się z nią bardzo pozytywne dla większości z nas skojarzenia jak błogi spokój, odprężenie,  relaks, obcowanie z przyrodą… Jednym słowem daje nam wszystko to za czym tęsknimy żyjąc na co dzień w miejskim zgiełku i funkcjonując w ciągłym pośpiechu.

 

połyskujące kafelki ścienne w starym stylu - połączenie szarości z błękitem

Jasna

 

Płytki ceramiczne rustykalne są na całym świecie bardzo popularne. Wykorzystuje się je nie tylko do aranżacji w stu procentach ukierunkowanych na tak zwaną rustykalną stylistykę. Nie rzadko stanowią one ciekawy akcent w całkowicie  współczesnych stylistycznie projektach, którym nieraz bardzo daleko do tradycji wiejskich. Wówczas jedynie urozmaicają one  pomieszczenia, są ich cenną ozdobą jednoczenie nie narzucając swojego rustykalnego charakteru całemu wnętrzu.

 

Terrakota hiszpańska

Isola

 

Argenta jest producentem ceramiki, który w ofercie posiada kilka interesujących modeli rustykalnie stylizowanych. W większości są one nieco postarzane, maja przetarcia i cienie które imitują wieloletnie użytkowanie.

 

płytki rustykalne patchworkowe

Marsala

Wszystkie płytki rustykalne marki Argenta znajdziesz na hiszpańskiej stronie producenta. >>>